Teisipäev, 16. juuli 2024

Rohkem abi

ID-kaart

ID-kaardi kasutamiseks on tuleb arvutisse paigaldada ID-kaardi tarkvara. Hiljuti väljastatud ID-kaardi kasutamiseks on vajalik ka uuem tarkvara. Tarkvara saab alla laadida alltoodud aadressilt:

https://installer.id.ee/

Tarkvara paigaldamiseks järgige juhiseid sellel leheküljel.

Samalt leheküljelt leiab ka juhiseid probleemide lahendamiseks ja vastuseid korduma kippuvatele küsimustele.

Uus ID-kaartUutel ID-kaartidel on kiip teisel pool kui vanematel ID-kaartidel ja seega tuleb selline kaart panna kaardilugejasse teistpidi (vt pilt).

ID-kaardi elektrooniliseks kasutamiseks vajalikud sertifikaadid võivad olla aegunud (sertifikaadid aeguvad varem kui kaart ise kehtivuse kaotab). Sertifikaatide uuendamiseks pane ID-kaart lugejasse ja käivita programm ID-kaardi haldusvahend ning järgi juhiseid selles programmis. Kui seda programmi arvutist leida ei õnnestu siis veendu, et ID-kaardi tarkvara on ikka paigaldatud.

Veebilehitsejatel (Firefox, Chrome, Internet Explorer jne) tekib tihtipeale probleeme kui sisestate kaardi peale veebilehitseja käivitamist. Probleemide vältimiseks sulgege veebilehitseja (kui ei ole kindel siis taaskäivitage arvuti), sisestage ID-kaart lugejasse (lugejal olev indikaatorlamp peaks näitama kaardilt lugemist) ning alles peale seda käivitage veebilehitseja ja proovige sisse logida.

Sisselogimiseks on vajalik PIN1 koodi sisestamine.

Mobiil-ID

Mobiil-ID on ID-kaardil põhinev isikusamasuse tõendamise ning digitaalse allkirjastamise lahendus sinu mobiiltelefonis.

Kui sul veel ei ole Mobiil-ID’d, pöördu teenusega liitumiseks oma isikliku mobiilioperaatori poole. Mobiil-ID teenusega liitumiseks ja teenuse aktiveerimiseks on vajalik ID-kaardi olemasolu.

Rohkem infot ja abi Mobiil-ID kasutamise kohta leiab aadressilt mobiil.id.ee.

Sisselogimiseks on vajalik Mobiil-ID PIN1 koodi sisestamine.